Mistrzynie Świata w Kreatywności

TwojaGazeta Agnieszka Mierosławska z Sopotu i Aleksandra Szeliga z Warszawy zdobyły Mistrzostwo Świata w Twórczym Rozwiązywaniu Problemów w Praktyce podczas Światowej Olimpiady Kreatywności Destination ImagiNation w Knoxville w USA.

Pisaliśmy w poprzednich wydaniach „Twojej Gazety” o grupie kreatywnej „Wyjdzie w Praniu” składającej się z siedmiu młodych, utalentowanych ludzi. Zwyciężyli oni w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination ImagiNation w Otwocku i mieli reprezentować nasz kraj w Stanach Zjednoczonych, ale aby się tam znaleźć, rodzice mieli pokryć z własnej kieszeni wyjazd swoich dzieci. Między innymi za pośrednictwem naszej gazety Fundacja Rozwoju Edukacji i Twórczości z Sopotu szukała sponsorów na ten wyjazd. W ostateczności na światową olimpiadę zamiast 7-osobowego zespołu wyjechały dwie osoby.

– Aga i Ola startując zaledwie we dwie zwyciężyły i zdobyły Mistrzostwo Świata w Twórczym Rozwiązywaniu Problemów w Praktyce. Ich rozwiązanie wyzwania improwizacyjnego zaprezentowane na Uniwersytecie Stanowym Tennessee okazało się najlepszym przedstawieniem, zaś w drugiej konkurencji jakim są wyzwania błyskawiczne „Na Już” zdobyły tyle samo punktów, co inne drużyny 7-osobowe! W łącznej punktacji zwyciężyły w swojej kategorii drużyn studenckich. Tak więc udowodniły, że 2 może być większe od 7! Jest to największy sukces w 7-letniej historii polskiego Destination ImagiNation – OczyMa Wyobraźni – poinformował trener  Piotr Odyseyak Niewiadomski.

– Zanim przyszedł ten sukces wytrwale i ciężko pracowały we wspaniałej i utalentowanej 7-osobowej drużynie przez cały rok na zajęciach w sali teatralnej XII LO, gdzie otrzymaliśmy wsparcie od dyrektor Ireny Adamowskiej i Aleksandry Porożyńskiej, polonistki prowadzącej klasę teatralno-filmową – dodaje trener.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!